
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Contains Lead |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 4 MHz |
| Operating Supply Voltage | 18 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 9 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 70 dB |
| Operating Supply Current | 500 µA |
| Input Bias Current | 3 pA |
| Quiescent Current | 250 µA |
| Settling Time | 1.6 µs |
| Dual Supply Voltage | 15 V |
| Nominal Supply Current | 250 µA |
| Output Current per Channel | 12 mA |
| Gain Bandwidth Product | 4 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 3 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 4.5 V |
| Voltage Gain | 86.02 dB |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 92 dB |
| Input Voltage Noise Density | 36 nV/sqrt Hz |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago) |
| Amplifier Type | Low Power Amplifiers |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
Stock: 391
Distributors
pcbx
Unit Price$3.39097
Ext.Price$3.39097
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.39097 | $3.39097 |
| 10 | $2.21851 | $22.18510 |
| 25 | $1.91323 | $47.83075 |
| 50 | $1.73182 | $86.59100 |
| 100 | $1.56761 | $156.76100 |
| 300 | $1.42401 | $427.20300 |
| 500 | $1.29357 | $646.78500 |
| 1000 | $1.24347 | $1243.47000 |
